Technikum Ogrodnicze w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie

Chociaż Technikum Ogrodnicze w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie organizowało piknik naukowy OZE (28.04.2015 r.) uzupełniło go także o prezentację szkoły, dendrologię na wesoło, różnorodności florystyczne, warsztaty z architektury krajobrazu oraz pokaz sprzętu rolniczego. Stanowiska pikniku jak w większości przypadków rozstawione zostały w hali sportowej.

Mając już pewne doświadczenie byliśmy gotowi na różne warianty. Tym razem daliśmy się zaskoczyć. Jako pierwsza „pojawiła się” przed czasem kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów. Ze względu na warunki, loty minidronami zostały wstrzymane. Pozostałe atrakcji udało się zrealizować, chociaż bramki także pozostały poza „boiskiem”.

Prawdziwe zakłopotanie wywołała jednak kolejna grupa. Dzieci z zaprzyjaźnionego ze szkołą przedszkola ze sporą energią podeszły do zwiedzania stanowisk. Problem spowodowała konieczność przestawienia się na młodszych odbiorców. „Prąd trzeba jakoś zmagazynować w wodorze, żeby go wykorzystać kiedy będzie potrzebny :-)”. Mamy nadzieję, iż sprostaliśmy zadaniu. Na pewno w tej grupie wiekowej najłatwiej o ochotników. Na pytanie kto chce … w zasadzie zgłaszają się wszyscy, o co trudno wśród gimnazjalistów. Przydał się także, sprzęt niezbyt często używany w innych piknikach. Hitem okazała się możliwość zasilenia ręczną prądnica wiatraczka oraz wpływanie na kierunek jego obrotów. Przedszkolaki udowodniły także, iż sterowanie pojazdami wcale nie jest kłopotliwe (chociaż widok 3 latka z konsolą do zdalnego sterowania wzbudzał wręcz rozczulenie).

W kolejnych grupach powróciliśmy do „normalności” i wreszcie nadszedł czas na minidrony. Ogólne podsumowanie strat: kilka łopatek (śmigiełek), awaria kolejnego drona i ….. urwany uchwyt od ręcznej prądnicy.

Kilka naszych zdjęć znalazło się także na fejsie.